Wizytówki tłoczone

Informacja

Artykuł opublikowano dnia 04 kw. 2016 w kategorii Tłoczenie, Wizytówki.

Do wpisu dodano tagi

, , , , , , , ,

Papier w kolorze ecru

wizytowki-wytlaczane

Jedne firmy stawiają na mocne uderzenie ofertą w klienta, inne natomiast wolą jedynie subtelnie zaznaczyć swoją obecność. Niektóre branże po prostu nie muszą już stawać na rzęsach, żeby zdobyć zainteresowanie, bo cieszą się tak wielkim, że nic nie jest w stanie tego zmienić. Tak jest też w tym przypadku, dyrektorska wizytówka ma w sobie coś, co czyni ją po prostu piękną.

Projekt został stworzony na papierze w kolorze écru, więc dość nietypowym. Kolor ten wbrew pozorom dość rzadko występuje na materiałach reklamowych, z racji tego, że nie kojarzy się jakoś szczególnie z żadnymi cechami. Mimo swojej uniwersalności jest oryginalny. Dodatkowo też ciepła barwa écru  sprawia wrażenie swojskości i spokoju.

Wizytówka polskiej sieci handlowej musiała być w tym przypadku maksymalnie prosta, było to spowodowane tym, że konieczne było jej powielenie w odniesieniu do wielu różnych lokalizacji i stanowisk. Dlatego też postawiono na prostą formę, która ułatwi zapamiętanie. Logo marki zostało wytłoczone w lewym, górnym rogu. Zrezygnowano z kolorów, postawiono na prosty design i dopełnienie jasnego tła czarnym drukiem. W ten sposób powstały wizytówki ponadczasowe, takie, które nigdy nie wyjdą z mody i takie, które na stałe będzie można włączyć do identyfikacji wizualnej danej firmy. Mimo że nie mają z nią zbyt wiele wspólnego, po pewnym czasie stają się elementem, który rozpoznawalny jest przez każdego. To może się wydawać nieco zaskakujące, ale klienci rzeczywiście zapamiętują wizytówki. Dlatego też naszym zadaniem powinno być ułatwienie im tego i wywołanie pozytywnych skojarzeń.

Specyfikacja techniczna: papier kreda ecru matowa 300 g/m2, druk w kolorze czarnym, suche tłoczenie.

Komentowanie wyłączone

Ostatnie artykuły

Ostatnie komentarze