Wizytówki tłoczone

Informacja

Artykuł opublikowano dnia 04 kw. 2016 w kategorii Kaszerowanie, Tłoczenie, Wizytówki.

Do wpisu dodano tagi

, , , , , , , , , ,

Kaszerowanie

tloczenie_kaszerowanie

Czy możliwe jest przygotowanie druku wizytówki, w którym zastosowano jednocześnie dwie, bardzo dekoracyjne techniki, ale osiągnięto efekt skrajnego minimalizmu? Jak najbardziej. To zasługa dobrego grafika, który potrafi tak wyważyć formy swoich projektów, że szala nie przechyla się na żadną stronę. Prezentowany tutaj projekt wizytówki powstał dzięki metodom tłoczenia i kaszerowania. Do stworzenia wizytówek wykorzystano papier o łącznej gramaturze 700 g/m2 (2 x 350 g/m2).

Na awers metodą suchego tłoczenia naniesiono logo firmy, które jest w pewnym sensie ukryte. W tym przypadku logo widoczne jest wyłącznie pod światło, a klient, który odbiera taką wizytówkę, zostaje pozytywnie zaskoczony. Ten element zaskoczenia jest także idealnym unaocznieniem wizji firmy, która w swoim zamierzeniu ma być innowacyjna, może nawet lekko nieprzewidywalna, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Czysta biel symbolizuje czyste intencje, wielkość logo potęgę marki, a jego widoczność powiew świeżości. Wszelkie dane kontaktowe zostały przeniesione na rewers wizytówki, tak, żeby nie zaburzały w żaden sposób pięknego logo i doskonałego pomysłu grafika. Ten trzeba przyznać, spisał się doskonale.

Przez cały czas zaskakuje nas fakt, ile prostych rozwiązań można zastosować podczas tworzenia wizytówek i ile doskonałych efektów można w tym procesie osiągnąć. Wizytówka wydaje się mało znaczącym materiałem reklamowym, ale kiedy za jej stworzenie bierze się specjalista, zaczyna ona zyskiwać całkiem inny wymiar. Staje się prawdziwym narzędziem sprzedażowym, dzięki któremu można realizować naprawdę wiele różnych celów.

Specyfikacja techniczna: kaszerowanie – 2 x papier biała kreda matowa 350 g/m2, druk offsetowy, kolorystyka CMYK (front), suche tłoczenie (revers).

Komentowanie wyłączone

Ostatnie artykuły

Ostatnie komentarze