Wizytówki tłoczone

Informacja

Artykuł opublikowano dnia 04 kw. 2016 w kategorii Kaszerowanie, Tłoczenie, Wizytówki.

Do wpisu dodano tagi

, , , , , , , , , ,

Tłoczenie na wizytówkach dwustronnych

wizytowki-wytlaczane-2

Tłoczenie na wizytówkach to jedna z ciekawszych technik współczesnej poligrafii. Dodatkowo w tym projekcie tych wizytówek wykorzystano kaszerowanie, czyli metodę łączenia dwóch warstw papieru (klejenie). Metoda ta sprawia, że wizytówki automatycznie stają się grubsze i solidne, co przekłada się także na ich trwałość. Im są trwalsze, tym solidniej prezentuje się dana firma. Oczywiste jest, że w każdej firmie kładziemy nacisk na to, żeby zaprezentować się jak najlepiej klientowi. To jest całkiem normalne, każdemu zależy wszak na tym, żeby można było wywrzeć jak najlepsze wrażenie. Z takimi wizytówkami będzie to z pewnością łatwe do wykonania.

Na awersie wizytówki natłoczono minimalistyczne, białe logo w postaci otwartej książki. Wytłoczone logo nie przebija na drugą stronę dlatego, że zastosowany papier jest podwójny, a co za tym idzie, zwiększa się także grubość wizytówki. Dane adresowe i personalne przeniesione zostały na drugą stronę, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie większego minimalizmu.

W projekcie tych wizytówek zastosowano tylko i wyłącznie dwa kolory. Jeden kolor stanowi tło (biel), drugi sprowadza się natomiast do czarnego druku. Wydaje się, że nie ma tutaj nic odkrywczego, ale tak naprawdę efekt jest bardzo fajny. Co za tym idzie, trójwymiarowe wizytówki mają moc. Są delikatne, minimalistyczne i piękne w swojej prostocie, a o to przecież chodzi. Podział danych na rewersie wizytówki sprawia, że staje się ona dociążona. Dane nie zlewają się ze sobą, mimo że nadrukowane są tak naprawdę w niewielkim rozmiarze. Uzyskany efekt jest świetny, nadaje się z pewnością dla branż, które chcą podkreślić prostotę swojego przekazu.

Specyfikacja techniczna: papier biała kreda matowa 350 g/m2 x 2 (kaszerowanie), druk offsetowy, kolorystyka CMYK (front), suche tłoczenie (revers).

Komentowanie wyłączone

Ostatnie artykuły

Ostatnie komentarze