Wizytówki tłoczone

Informacja

Artykuł opublikowano dnia 12 sty 2016 w kategorii Wizytówki.

Do wpisu dodano tagi

, , , , , , , , , ,

Wizytówki wypukłe

wypukle-wizytowki

Prezentowane wizytówki nie są wykonane techniką tłoczenia jak pozostałe. To całkiem inna technika – druk wypukły wypalany.

W przypadku tłoczenia, za pomocą specjalnej matrycy uderzamy w tył wizytówki i w ten sposób papier z jednej strony jest wklęsły a z drugiej wypukły. Natomiast w przypadku druku wypukłego wypalanego nie ingerujemy w papier (pozostaje on gładki, nienaruszony).  Puchnąca jest tylko farba na wizytówkach.

Druk wypukły to nowocześniejsza technika druku. Ponieważ nie wymaga metalowej matrycy koszty są niższe a czas realizacji krótszy. Możemy spulchniać zarówno farby w kolorystyce CMYK jak i w kolorystyce Pantone (pełne krycia kolorystyczne oraz przejścia tonalne). Poza tym druk wypukły można stosować na wizytówkach dwustronnych.

Czasami klienci zadają nam pytanie którą technikę uszlachetniania wizytówek wybrać, tłoczenie czy druk wypukły? Wszytko oczywiście zależy od projektu, koncepcji i upodobania. Każda z wymienionych technik ma swoje ograniczenia i mozaikowości. Dlatego dobrze jest wybrać technikę druku zanim powstanie projekt.

Wizytówki wypukłe cieszą się dużym zainteresowaniem ponieważ w odróżnieniu od tradycyjnego druku płaskiego pobudzają dodatkowo zmysł dotyku. To bardzo nowoczesne i ekskluzywne rozwiązanie.

Komentowanie wyłączone

Ostatnie artykuły

Ostatnie komentarze