Wizytówki tłoczone

Informacja

Artykuł opublikowano dnia 04 kw. 2016 w kategorii Tłoczenie, Wizytówki.

Do wpisu dodano tagi

, , , , , , , ,

Złote tłoczenie

wizytowki-tloczone

Wizytówki mogą być czasami stworzone tak, że swoim wyglądem odbiegać będą od tematyki tego, do czego się odnoszą. Tak właśnie jest w przypadku tego projektu.

Wizytówka przeznaczona jest dla salonu masażu, ale zamiast delikatności postawiono w niej na silny akcent. Awers to tłoczony napis „Massage studio”. Liter nie pokryto żadnym kolorem, ale wytłoczono w kredowym, białym papierze o gramaturze 350 g/m2. Czyli tak zwany „suchy tłok”.

Nad napisem umieszczono również tłoczone, ale tym razem drukowane na złoto koło (druk w kolorystyce Pantone). Całość nabrała akcentu, ale jednocześnie nie stała się zbyt ciężka. Dekoracyjny element zrównoważono u dołu numerem telefonu, który również został nadrukowany złotą farbą. Dzięki temu projekt wygląda jednolicie i elegancko. Połączenie bieli i złota sprawiło, że wizytówka przynosi na myśl wrażenie luksusu, a co za tym idzie, stawia studio masażu w bardzo dobrym świetle.

Metoda druku offsetowego pozwoliła na uzyskanie precyzyjnych, ostrych krawędzi, ale jednocześnie też przyjemnych kształtów. Litery w tłoczeniu są zaokrąglone, a to dopełnia element dekoracyjnego. Wizytówkę przyjemnie trzyma się w dłoni, a dobra jakość papieru sprawia, że jest ona również wyjątkowo trwała.

Specyfikacja techniczne: papier biała kreda matowa 350 g/m2, druk offsetowy, kolorystyka Pantone (złoty kolor), tłoczenie.

Komentowanie wyłączone

Ostatnie artykuły

Ostatnie komentarze